23 Kasım 2007 Cuma

söz

Gözlerimi çamura gömdüm.. Bana gözlerini ver.. Ben senin yerine de bakarım hayata.. Senin yerinede bakarım o duvara ve hiç bir yere.. Bana gözlerini ver.. Söz veriyorum uslu olacağım, sesimi bile duymayacaksın.. Ayak topuklarımı sana veriyorum ve eline keskin bir bıçak.. Kes ortasından ya da yanından, sağıdan ve solundan.. İliklerimi söküp alacağın yerden yani, iliklerimi söküp atacağın yerden yani..
Bana gözlerini ver.. Gözlerimi çamura gömdüm, sonra üstüne bastım.. Ben senin yerine de zorlarım hayatı.. Senin yerine de sokarım parmağımı her deliğe.. Ve her deliye de gülümserim sevgiyle.. Bana gözlerini ver.. Söz veriyorum sesimi bile duymayacaksın olur olmaz saatlerde.. Gel demeyeceğim ve GİT.. Git demeyeceğim ve KAL.. Kal demeyeceğim ve DUR.. Dur demeyeceğim sen sırtımı döverken..
Ayak topuklarımı verdim sana ve eline paslı bir bıçak.. Sök al iliklerimi ve kurut kanımı avuçlarında..
Bana gözlerini ver.. Her şey çok daha iyi olacak.. İnsanlar gelip gidecek bir yerlerden, oralardan buralardan anlatacaklar ve ben şarkı söyleyeceğim içimden, derinden bir yerlerden.. Sofralar kurulacak, dünyalar kurtaracaklar, hayatlar yaratacaklar bir lokmada.. Burnundan üfleyecekler ılık ılık sevdiğin kokuları.. Söylesene en güzel hangimiz kokuyordu sen sırtını dönerken o boşluğa ve sarkıtırken ellerini bacaklarından en çok neren sızlıyordu???
Gözlerimi çamura gömdüm, bir kasım günü saat tam onbiri üç geçerken evinin bahçesine gömdüm gözlerimi.. Fesleğenin hemen altına...Oraya..
Söz veriyorum uslu olacağım, sesimi bile duymayacaksın.. Ayak topuklarımı sana veriyorum ve eline keskin bir bıçak.. Kes ortasından ya da yanından, sağıdan ve solundan.. İliklerimi söküp alacağın yerden yani, iliklerimi söküp atacağın yerden yani..

Söz veriyorum sesimi bile duymayacaksın..
Gel demeyeceğim, ve GİT.. Git demeyeceğim, ve KAL.. Kal demeyeceğim, ve DUR.. Dur demeyeceğim sen sırtımı döverken..

Hiç yorum yok: